Eski Mynet Sohbet Yeni Mobil Teknoloji Gelişimi

Bildiğiniz gibi mynet’in sohbet odaları kapanalı uzun yıllar oldu, fakat burada kurulan dostlukların tadını başka hiçbir yerde alamadık. Sizlere eski mynet sohbet ‘in unreal versiyonu nasıl kurulmalı, izlenecek yollar nedir sıfırdan anlatıyoruz.

SOHBET Sitesi Kurma İşlemi Nasıl Yapılır?

İnternette bir çok sohbet sitesi bulunmakta. Bilgisayar, cep telefonu, leptop, tablet kullananlar mutlaka en az bir kere de olsun girmişlerdir meraklarını gidermek amacıyla. Bağzılarımız ise bağımlısıyız bu sitelerin. Bağımlarımızın birçoğu ise sohbet sunucusu kurmayı hayal etmiş, aklından geçirmiştir eminim.

Sohbet Sitenizin İsmini Belirleyin

Sohbet sitesi sahip olmak için öncelikle bir alan adı belirlemelisiniz. Alan adının (site isminin) içerisinde “sohbet” kelimesi geçer ise ilerleyen zamanlarda kullanıcı kitleniz açısından yarar sağlayacağından şüpheniz olmasın. Daha sonraki adımınız ise webhosting almanız olmasıdır. Özellikleri ise linux olmalı ve veri tabanı alanınızın büyük olmasıdır.

help me

help to

Chat Sitem WordPress mi? Yoksa Html Mi? Olsa Daha İyi

İkinci bir adım ise sitenizin wordpress mi yoksa html yapısında olup olmamasını karar vermelisiniz. Eğer html seçecek iseniz sitenize konu eklemenize gerek kalmayacaktır, sadece anasayfa, hakkımızda, iletişim ve sohbete giriş sayfalarınız olsun yeterli. Lakin sitenizi wordpress alt yapısıyla kuracak olur iseniz sitenizi sürekli özgün ve hit getirebilecek konular girmelisiniz. Çünkü arama motoru google artık sitelerin html, wordpress, php yapısı olup olmadığını tespit edebilmektedir.

Sohbet Odaları IRC Kurulumu Nasıl Yapacağım?

Üçüncü adım olarak sitenin #sohbet odaları sunucusunun kurulmasıdır, anlaştığınız irc hosting firması tarafından aldığınız paket içerisinde kurulum paketide yer almakta ayrıyetten ücret vermemektesiniz, sakın unutmayınız.  Size önerim herşeyi ile doğal bir sohbet sitesi kurmanızdır. Bizim gibi lider sohbet sitesi olmak istiyorsanız tabi.

Sohbet Sitesinde Yönetimin Önemi

Son olarak sohbet sitesi kurmadan önce lütfen kendi ekibinizi sağlam şekilde oluşturun. Özellikle radyo ekibi en az 2 bayan ve 2 erkek dj’den oluşturun. Ardı sıra help ekibi de çok önemli en az 3 kişilik bir help ekibi oluşturmalısınız. Bunların başında ise webmaster ekibi olmazsa olmazlardan. Eskiden her site sahibi kendi sitesinin SEO çalışmasını kendisi yapıyordu ve sitenin her türlü sorunlarıyla kendisi ilgileniyordu. Şimdi ise her sitenin kendi ekibi bulunmaktadır. Seo çalışması ve webmaster ekibinizi lütfen tecrübeli insanlardan seçiniz, büyük düşünüyorsanız gerekirse bir firma ile anlaşın.

 

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir