IRC’de Rumuz Kayıt İşemi

Merhaba değerli Sohbet.Net kullanıcılarımız, sizlere en güzel şekilde sitemizde sohbet ederken kullandığınız nicklerin başkaları tarafından kullanılmasını istemiyor iseniz lütfen rumuzlarınızı kayıt ediniz. Aksi halde sizlerin kullanmış olduğu rumuzlarınıza siz yokken başkaları tarafından kullanılabilir ve edindiğiniz arkadaşlıkları kötü çıkarları doğrultusunda yönlendirebilir. Bu tür olumsuz olayların yaşanmaması adına kullandığınız rumuzlarınızı kayıt etmenizi şiddetle öneririz. Kayıt etmek için aşağıdaki yolu izlemelisiniz.

Nick / Rumuz Kayıt Prosüdürü

Bu prosüdür 2 aşamalıdır.

1.Kayıt Komutu Kullanımı

Kullandığınız şifresiz olan rumuzu kayıt ederken /nickserv register şifre e-mail komutunu kullanmalısınız.
Örnek: /nickserv register 458ankaralı [email protected]
Not: nick kayıt ederken kullandığınız e-mail adresi hala şifresini bildiğiniz size ait gerçek bir e-mail adresi olmalıdır.

Bu komutu uyguladığınızda otomatik olarak Nickserv tarafından size aşağıdaki bilgilendirme gelecektir.

[01:17:37] -NickServ- Ayaz nick’i sistemimize basarili bir sekilde kaydedilmistir.
[01:17:37] -NickServ- Tanimlanan email adresi : [email protected]
[01:17:37] -NickServ- NickServ tarafindan nick kaydinizin tamamlanabilmesi icin, e-mail adresinize gelen auth kodunu giriniz. Detayli bilgi icin #help kanalini kullaniniz.
[01:17:37] -NickServ- Nick sifreniz: 458ankaralı ‘dir. Lutfen sifrenizi unutmayiniz ve kimseye soylemeyiniz.

2.Auth Tanıtım Kodu Kullanımı

Bu bilgilendirme de belirtildiği üzere hemen kayıt ederken kullandığınız mail adresinizi açmalısınız. Services Sohbet.Net başlığı ile mail gelecektir.
Not: spam kutunuzu da kontrol ediniz.

Mail geldiğinde içeriğinde tam olarak ne yapmanız gerektiği detaylıca anlatılmaktadır. Kod 9 haneli bir rakamdan oluşmaktadır ve bu kodu /nickserv auth 781403721 olarak girmelisiniz. Bunu da sohbet sitemiz açıkken herhangi bir kanalda veya bir kişinin özelinde yapmanız yeterli olacaktır, sistem otomatik olarak algılamaktadır. Auth kodunu da girdiğinizde “NickServ- Auth (tanitim) basarili oldu: nickinizin kaydi tamamlandi.” uyarısı gelecektir ve nickinizi başarıyla kayıt etmiş oluyorsunuz. Bazen insan sohbet sitesi komutları ile ilgili döküman arıyor, sitemizde bulabilirsiniz.

Auth Kodu Gelmemesi Durumunda

Eğer ki nickinizi kullanırken gerçek bir mail adresi kullandınız fakat mail gelmediyse /ns sendauth komutunu uygulayarak tekrar nickinizin tanıtım kodunu (auth code) mail adresinize gönderirsiniz. Mail adresinize girip kontrol ettiniz fakat gelmemiş bu sefer sohbet sitemizin resmi oper/admin yardım kanalına girerek durumunuzu kısa açık bir dil ile ifade ederek auth kodunuzu isteyiniz. Oper/admin yardım kanalına /join #Operhelp komutuyla giriş yapabilirsiniz. Lakin nick kayıt ederken mail adresini salladıysanız 24 saat bekleyiniz 24 saat sonra kayıt etmeye çalıştığınız nick şifresiz hale gelecektir ve bu sefer gerçek bir mail adresiyle rumuz kayıt işlemini tamamlayınız.

Nickiniz ile ilgili diğer komut dizinlerini açıklayıcı ve örnekli biçimde Nickserv Komutları başlığında bulabilirsiniz.

Sohbet.net irc network sorunsuz ve keyifli sohbetler diler.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir