31 Temmuz 2017 Toplantı

** vioLeta, +m modunu ayarladı


(&vioLeta) Arkadaşlar öncelikle hepiniz vaktinizi ayırıp geldiğiniz için teşekkür ediyorum.


(&vioLeta) Toplantımız başlamıştır, herkese söz hakkı verilecektir.
(&vioLeta) Öncelikle founderimiz deLi ile başlıyoruz. Buyrun deLi
(.deLi) Selamun Aleyküm. herkese hayırlı akşamlar dilerim.
(.deLi) Bizi kırmayıp toplantıya geldiğiniz için öncelikle hepinize teşekkür ederim.
(.deLi) Toplantıyı yapmamızın amacı yakın tarihteki guncel haberler , duyurular ve durum değerlendirmesi yapmaktır.
(.deLi) Öncelikle bilmeyen arkadaşlar için, geçen hafta içerisinde Yakın dostum ve sizlerinde yakınen tanıdığı kokteyl ( Ömer ) arkadaşımızın babası vefat etti.
(.deLi) Babasına Allahtan rahmet Ailesine ve sevenlerine sabır diliyorum. Ömer arkadaşımız kısa bir sure aramızda olmayacaktır.
(.deLi) Ikinci olarak Vodqa ( Mehmet ) arkadaşımızda 1 ağustos itibari ile vatani borcunu ödemek üzere askere gidiyor. En büyük asker bizim asker diyor ve
(.deLi) Kendisine hayırlı tezkereler diliyoruz. Allah sağ salim gidip gelmeyi nasip etsin. ( Amin )
(.deLi) Üçüncü bir husus ta uzun zamandır benimle birlikte burada görev yapan Black ( Ercan ) arkadaşımız görevinden ayrılmıştır.
(.deLi) Sizin huzurunuzda kendisine verdiği emeklerden dolayı teşekkür ediyorum. Allah yar ve yardımcısı olsun. Belki departmanda değil ama hayatımızda olmaya devam edecektir.
(.deLi) “Dost Acı söyler” Lafına sığınarak işin zor kısmı olan kötü haberleri söyledim. Diğer duyurulara gelecek olursak ;
(.deLi) Ağustos ayının sonlarına doğru bir toplantı daha yapmayı planlamaktayım. Bu toplantıda mazeretsiz gelmeyen olursa departmandan silinecektir. Bunu şimdiden söylüyorum.
(.deLi) Önümüzdeki toplantıya kadar sizlerin yapmış olduğu çalışmalar değerlendirilmeye tabi tutulacaktır. Ay sonuna doğru en başarılı seçilen helper;
(.deLi) “Ayın en başarılı helperi” şeklinde motd`a eklemeyi düşünmekteyim. Zira aynı şekilde help kanalına hiç bir katkısı ve ilgisi olmayan arkadaşlarla da yollarımızı ayırmayı düşünüyorum.
(.deLi) Silme konusunu çok düşündüm, Bir çoğunuz ile arkadaşız ve bu durumda benden yüz bularak nasıl olsa birşey olmaz gibi bir hissiyat oluşturup
(.deLi) Kuralları çiğnemenize ve departmana gereken onemi göstermemenize sebep olmaktadır. Eski helperlerin #Helpers kanalında yaptıkları muhabbet aşırı laubali olmakta ve
(.deLi) Aramıza yeni katılan arkaşlarda kendilerini örnek almaktadır. Buda ister istemez beni rahatsız etmekte ve bu kararı vermeye beni zorlamaktadır.
(.deLi) Burda söylemek istediğim kısaca; Arkadaşlık dostluk ayrı, Help departmanı ayrıdır.
(.deLi) Bu departman sunucu sahibi tarafından bize verilen bir emanettir ve laiki ile görevimizi ifa etmemiz gerekmektedir.
(.deLi) Bir diğer konu da şuandan itibaren helper eklemesi zor ve sınava tabi olarak uygulanacaktır. Bunun harici sadece helper aday eklemesi serbest olacak ve ilk etapta,
(.deLi) Egitim kanallarına eklenecek, eğitimin sonlarına doğru help ve helpers kanalına ekleme yapılacaktır.
(.deLi) Eğitim departman sorumlusu olarak Violeta arkadaşımız şuandan itibaren görevlendirilmiş bulunmaktadır. Kendisine görevinde başarılar diliyorum.
(.deLi) HelpAsistan ve HelpSop terfileri ise eğitim departmanında görev yapan eğitmen arkadaşlardan seçilecektir.
(.deLi) Eğitmen olmak isteyen arkadaşlar yeterli bilgi ve düzeyde olmaları zorunludur.
(.deLi) Bunun için violeta ile görüşebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.
(.deLi) Benim söyliyeceklerim bu kadar arkadaşlar, Sözü daha fazla uzatmadan diğer yetkili arkadaşlara söz hakkını devrediyorum. Dinlediğiniz için teşekkür ederim.
(.deLi) vioLeta söz hakkı sizindir.
(&vioLeta) Teşekkür ediyorum deLi ..
(&vioLeta) Merhaba arkadaşlar, cümleten iyi akşamlar. Konuya girmeden önce bende öncelikle değerli arkadaşımız KokteyL ‘e başsağlığı, Babasına Allah’tan rahmet diliyorum. Rabbim kendisine ve ailesine başta olmak üzere, tüm sevenlerine sabır versin.
(&vioLeta) Help departmanından ikinci bir asker uğurluyoruz. Şimdiden Vodqa arkadaşımıza bende hayırlı tezkereler diliyorum.
(&vioLeta) Ve Hocam Black ‘ın aramızdan ayrılmasına oldukça üzüldüm, burada bizimle olmasada hayatımızda yer edinmiş ve daimi edinecektir. Kendisine bugüne kadar ki verdiği emeklerden ve dostça yaklaşımından dolayı, sonsuz teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum.
(&vioLeta) Bahsedeceğim konulara girmeden önce Eğitim Departmanı’nda bana verilen görevi layıkıyla yerine getirmeye çalışacağım. Bu göreve uygun gördüğünüz için de teşekkürlerimi sunuyorum.
(&vioLeta) Eğitim departmanında ilerleyen zamanlarda yenilikler yapabiliriz. Ufak tefek planlarım mevcut olup henüz tam şema oluşmamış durumdadır.
(&vioLeta) Eğitmen olmak için olmayıp gerçekten bu işi seven, isteyen, gönülden yapan kişiler ile bu yolda yürümeyi düşünüyorum.
(&vioLeta) Asıl bahsetmek istediğim konu ise; son zamanlarda devamlı rastgeldiğimiz #Helpers kanalında olan tartışmalar, ciddiyetsizlikler.
(&vioLeta) Arkadaşlar hepimiz insanız, hepimizin sorunları sıkıntıları olabilir. O gün moraliniz bozuk olabilir.. Ama bunu gelip burada atamazsınız. Özellikle başka kanallarda olan tartışmalar help departmanına getirilmekte.
(&vioLeta) Help departmanına getirmek bir yerde dursun, bir global kanalda birden fazla helper çoğu zaman anlaşamıyor.
(&vioLeta) Arkadaşlar biz öncelikle duruşumuzla, kişiliğimiz ile, davranış ve sözlerimizle herkese örnek olacak insanlarız. Başka kanallarda userlerle veya yetkililerle tartışmaya girmek, olayı büyütmek, departmana taşımak hoş şeyler değil. Ki bunları defalarca söylememize rağmen devam ettiğini görüyoruz.
(&vioLeta) Bu davranışları sergileyen ve devam ettiren kişilerin help departmanı ile ilişiği kesilecek olup, bir daha help departmanında görev alamayacaktır.
(&vioLeta) Ayın en başarılı helperi konusunda rekabet olmasını temenni ediyorum. Ilerleyen zamanlarda çeşitli ödüllerimiz de olabilir. Bu konu ile ilgili, sizinde fikirleriniz, istek ve şikayetleriniz var ise belirtebilirsiniz.
(&vioLeta) Dinleyip, değerli vaktinizi ayırıp katıldığınızdan dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Söyleyeceklerim bu kadar.
(&vioLeta) Söz hakkı sizindir sayın neXus buyrun
(@neXus) Teşekkürler
(@neXus) Şimdi açıkcası söylenmesi gereken sözleri deLi ve vioLeta açık şekilde yazdı.
(@neXus) Ben buraya uzun bir aradan sonra deLi nin daveti üzerine geldim, yaklaşık 6 aydır seyirciyim sizlere, helpers ne şekilde ilerliyor help ne düzeyde yürüyor zaman buldukça izlemedeydim.
(@neXus) Turkiyede şöyle bir algı oluşturulmuş, “Help artık bitti” gibi bir algı.
(@neXus) Kimbilir aranızda bunu söyleyenlerde vardır, ama bunun nedenini sorsanız kimse elle tutulur bir cevap verememekte.
(@neXus) Ben size bunun nedenini 2 farklı örnekle göstereyim ;
(@neXus) 1 : Para ile help kanalını kiralayan yada help aldı diye egosu tavan yapıp, helperlere, kanalına veya insanlara bişeyler katamayanlar.
(@neXus) 2 : az önce deLi nin söylediği gibi, uzun süre bi sunucuda kaldıktan çok fazla dost edindikten sonra help founder olupta eşine dostuna müdahele edilememesinden.
(@neXus) Bu 2 sebepten ötürü türkiyede help artık bitti algısı maalesef herkese empoze edilmiş durumda.
(@neXus) Burada 2 helper tartışıp birbirlerine hakaret edebiliyosa, duruma el koymanın zamanı çoktan gelmiş ve geçiyor bile demektir.
(@neXus) Ben bugün burda konuşulan sözlerin burada kalmamasını ve bugünden sonra daha dikkatli uslublu ve yapıcı olunması gerektiğini temenni ediyorum.
(@neXus) Herzaman söylediğim bir söz var “Helper her soruyu bilmek zorunda değil, ama dürüst efendi ve saygılı olmak zorunda”
(@neXus) Ben hiçbirşey bilmeyen birisini alır çok ileri düzey helpsop yaparım, ama karakteri sıkıntılıya karakter veremem.
(@neXus) O sebepten her arkadaşıma ayrı ayrı ricam olacak, hal haraketlere dikkat edelim, bugünden sonra helpers de daha aktif olup sizlerle daha yakinen ilgilenmeye çalışacağım.
(@neXus) Gördüğüm şuki burda bir soru cevap yapılmaya kalkınca herkes kaçacak yer arıyor.
(@neXus) Arkadaşlar şunu bilinki helpers de en büyük erdem bilmediğiniz birşeye “bilmiyorum” diyebilmektir.
(@neXus) Herkes elini taşın altına koymaya çalışsın bugünden sonra, benim deLi yede söylediğim önerdiğim sistem, bu sunucuda #helpers kanalını sunucunun ikinci #opers kanalı haline getirmek.
(@neXus) Help in türkiyede hak ettiği yeri geri alması, en büyük temennim.
(@neXus) Agustosun sonunda deLi ninde belirttiği ikinci toplantıda daha detaylı konuşacağız, hemde bu zaman zarfındaki tutumunuzu gözlemleyeceğiz.
(@neXus) Şunu belirteyim, her konuda yardımlaşabiliriz, her türlü sıkıntınızı sorunuzu paylaşabilir, her türlü sohbet edebiliriz, fakat ben helpers de saygısızlığı asla kabullenmem, böyle bir yapım var. bunu bilmenizi istedim.
(@neXus) Kokteyl arkadaşımız için çok üzüldüğümü belirtmek isterim, Rabbim babasına merhamet etsin, mekanı cennet olsun inş.
(@neXus) Vodqa, şimdiden hayırlı teskereler, bi ihtiyacın olursa çekinme lütfen.
(@neXus) Söz için teşekkür ederim.
(&vioLeta) Güzel konuşmanız ve düşünceleriniz için teşekkürler neXus
(&vioLeta) Söz hakkı sizindir yaSmin , buyrun lütfen.
(%yaSmin) Merhaba arkadaşlar hepiniz hoşgeldiniz katılımınızdan dolayı teşekkürler
(%yaSmin) Ben bu departmanda uzun seneler bulundum bir kaç sene aradan sonra tekrar geldim ve bu departmanda helper olmak benim için ayrıcalıktır.
(%yaSmin) Genel olarak herkes bir şekilde görevini yerine getirmeye çalışıyor fakat ilgi gerçekten çok az, nexus un dediği gibi soru cevap yapılınca kimse katılmıyor.
(%yaSmin) Daha ilgili olunabilir en azından günde yarım saat
(%yaSmin) Bazen tatsız konuşmalara şahit oluyorum hatta ben yeterince kendimden ödün vererek alttan almaya çalışıyorum ama bazen bu gerçekten hoş olmuyor ve olmamaya başladı
(%yaSmin) Eğer ki hiyerarşi diyorsak ki yarın öbürgün sizlerde helpsop, master, manager,founder olabilirsiniz bu hiyerarşik işleyişe dikkat etmeliyiz.
(%yaSmin) Verdiğiniz(miz) cevapları bazen doğru bulmuyorum ve bu tür durumlarda daha hassas olmanızı rica ediyorum.
(%yaSmin) Başka odalarda yaptığınız tartışmaları Helpers kanalına taşımamanızı rica edicem, geçen gün iki arkadş arasında oldu ve gerekli işlem yapıldı.
(%yaSmin) Eğer çözülemeyecek şeyler varsa bizlerden destek alınmalı
(%yaSmin) Help artık bitti diyenlere inat biz bu işi birşeyler yaparak eskiye çevirebilir hatta daha iyi yapabiliriz.
(%yaSmin) Hepimiz helpe bir nebze gönül vermiş insanlarız ve bu isteği olabildiğince devam ettirelim
(%yaSmin) bir diğer konu,
(%yaSmin) -Help kanalına gelen userlara karşı hitap şekline dikkat edelim (sen vb değil siz)
(%yaSmin) -Help kanalında sohbet eder gibi konuşmayalım, (Biz burda birimiz hepimizi temsil ediyoruz #Help departmanı olarak)
(%yaSmin) #Helpers kanalında yeri gelir sohbet ederiz güler eğleniriz, yeri gelincede soru cevabı bilgi alışverişini eksik etmeyelim
(%yaSmin) Hiyerarşi bakımından diyaloglara dikkat edelim
(%yaSmin) Serverin en güzel departmanında olduğumuzu belirtmek isterim.
(%yaSmin) Ben her zaman desteğe hazırım.
(%yaSmin) Teşekkür ederim
(%yaSmin) vioLeta buyrun
(&vioLeta) Teşekkür ederiz yaSmin düşünceleriniz ve önerileriniz için.
(&vioLeta) KraLaz buyrun söz hakkı sizindir.
(%KraLaz) Tşk vioLeta yaSmin
(%KraLaz) Öncelikle herkese Merhaba,
(%KraLaz) Toplantıya katıldığınız için herkese teşekkürler.
(%KraLaz) Bende 9 yıllık bir aradan sonra IRC hayatına geri döndüm pek geri döneceğimi sanmıyordum ama yine IRC hastalığını kaptık diyelim,
(%KraLaz) DeLi, vioLeta yeni oluşumdan bahsettiler zaten bu konulara girmiyorum. Eklemek istediğim 2 şey var.
(%KraLaz) İlk olarak help web departmanından bahsetmek istiyorum.
(%KraLaz) http://help.sohbet.net web sitesini uzun aradan sonra aktif hale getirdik.
(%KraLaz) Sitemizde makale yazacak ekip arkadaşlarına ihtiyacımız var daha aktif olması için
(%KraLaz) Bu konuda desteklerinizi bekliyorum. Help web ekibine katılıp Web alanında kendini geliştirmek için benimle iletişime geçebilirsiniz.
(%KraLaz)
(%KraLaz) İkinci olarak;
(%KraLaz) Help kanallarında yaşadığınız sorunlar için
(%KraLaz) Direk help founder ile değilde silsileye uyarak
(%KraLaz) Sırasıyla kim online ise
(%KraLaz) Helpasistan, helpsop ve helpmasterlarla iletişime geçmeniz gerekiyor.
(%KraLaz) Hiçbirinden cevap alamassanız helpfounder ile iletişime geçebilirsiniz.
(%KraLaz) Son olarak;
(%KraLaz) Ben tecrübe ve bilgilerimi paylaşmayı seven birisiyim
(%KraLaz) mIRC, Web ve IRCd alanında sorusu olan veya yardıma ihtiyacı olanlar çekinmeden bana ulaşabilir.
(%KraLaz) Herkese kolay gelsin.
(%KraLaz) Söylemek istediklerim bu kadar.
(%KraLaz) vioLeta
(&vioLeta) Teşekkür ederiz KraLaz. Sayın Vodqa buyrun söz hakkı sizindir.
** vioLeta, +v Vodqa modunu ayarladı
(+Vodqa) Tesekkürler vioLeta,
(+Vodqa) öncelikle Kokteyl (ömer) abim cok değerli bir kişidir benim için tekrardan başı sağolsun diyorum.
(+Vodqa) Black – Reis (Ercan) abim yıllardır helpten tanıdıgım kişiliği sağlam kişilerden biridir aramızdan ayrıldı üzdü bizi ama kararına saygı duymaktan başka çaremiz yok.
(+Vodqa) Benim pek fazla söyleyecek bir şeyim yok aslında (var da buna vaktim yok).
(+Vodqa) deLi yıllardır bu departmanın başında olan çok değerli bir abimizdir öz abimden ayırmadığım nadir kişilerdendir. Emeği üstümde çoktur tesekkür ediyorum kendisine.
(+Vodqa) 6 yılımı verdiğim sohbet.net help departmanından bir süre ayrı kalacağım için üzgünüm.
(+Vodqa) Bu departmanın değerini umarım bilirsiniz arkadaşlar.
(+Vodqa) Herkes hakkını helal etsin, istemeden de olsa kalbini kırdıgım herkesten özür diliyorum.
(+Vodqa) Hayırlı teskereler dileklerini ileten herkese canı gonulden tesekkurler.
(+Vodqa) Sağlıcakla kalın, kendinize iyi bakın.
(+Vodqa) İyi geceler.
(+Vodqa) tesekkurler vioLeta tekrardan.
(&vioLeta) Teşekkür ederiz Vodqa katılımından dolayı ve güzel düşüncelerinden dolayı. Tekrardan hayırlı tezkereler diliyorum. Biz teşekkür ederiz her şey için Vodqa sağlıcakla gidip gelirsin inşallah.
** vioLeta, -v Vodqa modunu ayarladı
** vioLeta, +v Afacan modunu ayarladı
(&vioLeta) Söz hakkı sizindir buyrun Afacan
(+Afacan) teşekkürler Violeta
(+Afacan) öncelikle beni aranıza kabul ettiğiniz için hepinize teşekkür ederim.
(+Afacan) eğitim kanalında ki yardımlarınız içinde, sıkılmadan anlattığınız için (özelikle Vodqa ya sabrından dolayı) teşekkür ederim .(:
(+Afacan) bu kadar violeta.
(&vioLeta) Teşekkür ederiz Afacan
** vioLeta, -v Afacan modunu ayarladı
** vioLeta, +v Bestami modunu ayarladı
(&vioLeta) Söz hakkı sizindir Bestami buyrun.
(+Bestami) Teşekkür ederim vioLeta,
(+Bestami) Öncelikle herkese hayırlı akşamlar diliyorum,
(+Bestami) KokteyL abimiz babasının vefatı benide üzmüştür,(inna illahi ve inna ileyhi raciun)Allah dan geldik Allah a gideceğiz, kendisi suan burada değil ama
(+Bestami) tekrardan başı sağolsun ALLAH sabır versin diyorum.
(+Bestami) VioLeta(size yeni görevinde başarılar, neXus sizde hoşgeldiniz ve hayırlı olsun görevinizde size de başarılar diliyorum.
(+Bestami) Aramıza yeni katılan arkadaşlarımız var onlar’da hoş geldiler, yeni arkadaşlar görmek güzel.
(+Bestami) Kac sene oldu hatırlamıyorum ama Help departmanına Yasmin in sayesinde girmiştim ve o gün bugündür “askerliğim haric” hep burada elimden geleni yapmaya
(+Bestami) calısıyorum.
(+Bestami) Acıkca soylemek gerekırse benımde eskisi gibi komut bilgim iyi değil, eskiden cok bos vaktım olur herseye ugrasırdım ama real hayatta yapmıs oldugum iş nedeniyle kafam zaten cok yogun.
(+Bestami) İyice zayıf kaldık bu konuda ama onlıne oldugum sürede elimden geleni yapmaya calısıyorum
(+Bestami) Hep istemişimdir eğitimlere bende katılayım ama bir türlü onu yapamadım,kısmet olmadı bir türlü,
(+Bestami) Ayrıca deLi ye burada sizlerin huzurunda teşekkür etmek istiyorum uzun yıllardır burada banada yer verdiği için mutluyum.
(+Bestami) Son olarak,
(+Bestami) Vodqa dostum umarım askerliğini sıkıntısız bir şekilde yapıp aramıza tekrar dönersin,
(+Bestami) sana da şimdiden hayırlı teskereler diliyorum.
(+Bestami) vioLeta teşekkurler söz hakkı için,
(+Bestami) Hayırlı aksamlar.
(&vioLeta) Teşekkür ederiz Bestami

** vioLeta, -v Bestami modunu ayarladı
** vioLeta, +v Cumhuriyet modunu ayarladı
(&vioLeta) Söz sizdedir Cumhuriyet buyrun lütfen
(+Cumhuriyet) vioLeta :Merhabalar hocam , söz verdiğiniz için teşekkür ederim
(+Cumhuriyet) Öncelikle yeni görevinizde başarılar dilerim
(+Cumhuriyet) kokteyl kardeşimize sabırlar diliyorum
(+Cumhuriyet) Vodqa kardeşimizede hayırlı tezkereler diliyorum.
(+Cumhuriyet) yasmin asistanimizin bahsettiği konuya değinmek istiyorum ,
(+Cumhuriyet) Helpers kanalını cogunluk olarak soruı cevap seklinde bilgileri tazelemek acısından yapılabilir.
(+Cumhuriyet) buna yönetimdeki arkadaşlarımızın
(+Cumhuriyet) teşvik etmesini talep ediyoruz.
(+Cumhuriyet) ayrıca help kanalında 15 dk klavyeye dokunmadıgım süre zarfinda sürekli
(+Cumhuriyet) part edilmekteyim.
(+Cumhuriyet) ivedilikle bu uygulamaya sahsım adına son verilmesini talep ediyorum.
(+Cumhuriyet) teşekkür ederiz vioLeta hocam ,
(+Cumhuriyet) selamlar
(&vioLeta) Biz teşekkür ederiz Cumhuriyet , önerileriniz değerlendirilecektir.
** vioLeta, -v Cumhuriyet modunu ayarladı
** vioLeta, +v eSin modunu ayarladı
(&vioLeta) Buyrun lütfen eSin söz hakkı sizdedir.
(+eSin) ben teşekkür ederim söz verdiğiniz için öncelikle
(+eSin) be gec kaldıgım için de özür dilerim
(+eSin) ben henuz yeniyim ekleyecek ya da söyleyeceek bi,r şeyim yok Vodqa aarkadasıma hayırlı tezkereler diliyorum ve teşekkür ediyorum saygılar.
(&vioLeta) Teşekkür ederiz eSin
** vioLeta, -v eSin modunu ayarladı
** vioLeta, +v jiX modunu ayarladı
(&vioLeta) Söz sizdedir jiX buyrun
(+jiX) sağol vioLeta iyi akşamlar
(+jiX) pek zamanınızı almayacağım bir kaç konu üzerinde fikirlerimi söyleyeceğim
(+jiX) öncelikle herhangi bir text hazırlamadım kusur olursa affola
(+jiX) bu seviyeyi eski help düzeyine getirmeyle alakalı birkaç şey söyleyeceğim
(+jiX) benim şahsım adıma helper helpsop veya founder olarak görev yaptığım zamanlar ve durumlar ile alakalı fikirlerim var
(+jiX) ben buraya seneler sonra dönerken deLi’ye yardımcı olma niyetiyle geldim
(+jiX) ilk girdiğim zamanlarda birçok şey garibime gitti kendi yönettiğim yerlere nazaran
(+jiX) fakat deLi olayların eskisi gibi olmadığını anlattıo
(+jiX) anlattı*
(+jiX) süregelen süreçtede gözlemlediğimde doğru söylediğini anladım
(+jiX) en basitinden ben ve yönetimimdeki kişiler helperlerin nicklerinden tutun görevli olduğu kanallara kadar bakardı
(+jiX) help kanalları harici herhangi bir özel ve global kanalda yetki eklenmezdi
(+jiX) şimdi böyle birşey mümkün değil gibi görünüyor
(+jiX) istekli öğrenmeye aç helper muhabbetine gelincede
(+jiX) takip ettiğim kadarıyla eskisi gibi öğrenme isteği olan kişiler buraya girmiyor
(+jiX) burayadan kastım genel olarak IRC platformuna.
(+jiX) girişlerin çoğu zaten mobile üzerinden yapılıyor
(+jiX) help’i eski altın günlerine döndürmek oldukça zor görünüyor
(+jiX) şahsım adına benden istenilen elimden gelen şeylerle alakalı yardımcı olabilirim
(+jiX) isteklerimiz ve arzularımız tabiki olabilir fakat birde realite boyutu var işin
(+jiX) şu durumda birbirimize sevgi ve saygımızı korumak en mantıklısı görünüyor
(+jiX) biraz karmaşık oldu ama durum bu
(+jiX) Vodqa hayırlı tezkereler kardeşim
(+jiX) teşekkürler söz hakkı için vioLeta.
(&vioLeta) Düşünceleriniz için çok teşekkür ederiz jiX
** vioLeta, -v jiX modunu ayarladı
** vioLeta, +v Lodos modunu ayarladı
(&vioLeta) Lodos buyrun
(+Lodos) Merhaba
(+Lodos) öncelik le Creative atladığınızı belirteyim.
(+Lodos) Konumuza dönecek olur isek.
(+Lodos) babası vefat eden arkadaşımıza Allah’tan sabır diliyorum mekanı cennet toprağı bol olsun
(+Lodos) ve vodqa arkadaşımız için sağ salim geri dönmeyi nasip etsin.
(+Lodos) Söylenecek gerçekten çok şey var aslında
(+Lodos) ama günümüz teknoloji ve sosyal platform mobil derken
(+Lodos) ne yazık kı help eskisi gibi görülmüyor olsada sunucunun olmaz sa olmazıdır.
(+Lodos) ilk olarak jiX dediği gibi help olanların belli bi kanal sayısı ve global olayı vardı
(+Lodos) global olayı aşıldı helpler daha iyidir mantığı ile sanırım sunucu global kanalları help arkadaşlara bırakılıyor diye düşünüyorum.
(+Lodos) Ama kural konusundan akşamları girebiliyorum gördüğüm kadarı ile away olan kişiler nick değişmesi help kanalında iken bile bunları yapması bana garip geliyor
(+Lodos) bu kadar basit olmaması diye düşünüyorum.
(+Lodos) ve bot olayına gelince
(+Lodos) help kanalına biri girer bot
(+Lodos) bakar ve söyler
(+Lodos) ee bize ne kaldı
(+Lodos) önceden nasıldı kullanıcı girer helper info çeker
(+Lodos) acaba derdi nedir.
(+Lodos) şimdi herşey basitleştikçe neden sorusunu soruyoruz ne yazık ki.
(+Lodos) ve anlamadığım olayın biride
(+Lodos) sunucu mailin de sorun olabilir
(+Lodos) auth kodu için neden oper help kanalına
(+Lodos) yollarız kullanıcıyı kafasını karıştırmak için mi
(+Lodos) o zaman neden help lerden oper çıkıyor
(+Lodos) görüntü için mi ?
(+Lodos) bot olayında bazı olayların
(+Lodos) helplere bırakılmasından yanayım
(+Lodos) o zaman biraz daha önem ve dikkat edilir düşüncesindeyim.
(+Lodos) son olarak
(+Lodos) Cumhuriyet arkadaşımızın 15 idle durumuna gelmek istiyorum
(+Lodos) olması gereken hattat kontrol olayı bana göre help üst görevli arkadaşlarında olmasından yanayım.
(+Lodos) fazla uzatmak istemiyorum teşekkür ederim.
(&vioLeta) Teşekkür ederiz Lodos , önerilerinizi üst yönetim olarak değerlendireceğiz
(&vioLeta) Ki Creative arkadaşımızı unutmadım, kendi isteği ile söz almayacak
** vioLeta, -v Lodos modunu ayarladı
** vioLeta, +v Sergen modunu ayarladı
(&vioLeta) Sergen söz hakkı sizindir buyrun lütfen
(+Sergen) Teşekkür ederim vioLeta.
(+Sergen) Öncelikle hepinize iyi geceler diliyorum, hoş geldiniz.
(+Sergen) Önemli ve değerli fikirlerinizi bizimle paylaştığınız için de teşekkür ediyorum ayrıca.
(+Sergen) Ömer arkadaşımızın babasına Allah’tan rahmet diliyorum.
(+Sergen) Başı sağolsun. Allah sabır versin.
(+Sergen) Vodqa kardeşime de hayırlı tezkereler diliyorum.
(+Sergen) Ben burada yeniyim. Vodqa kardeşim reelden can dostumdur, onun sayesinde aranızda bulunuyorum ve onur duyuyorum.
(+Sergen) Gerçekten çok değerli insanlarsınız, sizleri tanidigima çok memnun oldum.
(+Sergen) Burada bulunmayı kendime görev olarak benimseyip, reelde de olduğu gibi görevlerimi layıkıyla yerine getirmeye çalışıyorum, çalışacağım.
(+Sergen) Ilerleyen zamanlarda kendimi daha çok geliştirmeye çalışacağım.
(+Sergen) Ben buranın önemini gayet iyi anlıyorum.
(+Sergen) Herşeyden önce saygı ve empati önemlidir.
(+Sergen) Gerisi gelir elbette.
(+Sergen) Ilerleyen zamanlarda sizlerle birlikte fikir alışverişinde bulunmak istiyorum.
(+Sergen) Fikirleriniz ve düşünceleriniz benim için çok değerli olup, önemi oldukça büyüktür.
(+Sergen) Hepinize teşekkür ederim. Saygılar, sevgiler.
(+Sergen) vioLeta teşekkür ederim.
(&vioLeta) Biz teşekkür ederiz Sergen düşüncelerin için sağol.
** vioLeta, -v Sergen modunu ayarladı
** vioLeta, +v Seth modunu ayarladı
(&vioLeta) Buyrun Seth söz sizindir
** vioLeta, +v Zara modunu ayarladı
(&vioLeta) Zara buyrun söz sizindir
(+Zara) selamun aleykum
(+Zara) tsk ederim vioLeta soz hakki verdigin icin
(+Zara) lafi cok uzatmayicagim. soylenmesi gerekilen seylerin cogu soylendi
(+Zara) Omer kardesimizin Babasina Allahtan rahmet, kalanlarinada Sabir ihsan ediyorum. ( Topragi bol olsun diye gayrimuslumlere denir)
(+Zara) Vodqa kardesimede hayirli teskereler olsun insallah. sag salim gidip dönmeyi nasip etsin Rabbim.
(+Zara) benim icin burda bulunan herkes cok degerli. herbirinin ayri ayri emegine saglik diyorum
(+Zara) benimle ilgili egimtimden dolayi maduriyetime anlayisli karsiladiginiz icinde ayrica tsk ediyorum
(+Zara) soz hakki verdiginiz icin tesekkur ediyorum.
(&vioLeta) Biz teşekkür ederiz Zara
** vioLeta, -v Zara modunu ayarladı
(&vioLeta) Arkadaşlar web ve help departmanı için makale yazmak isteyen var ise aranızda iletişime geçebilirler.
(&vioLeta) Bunun harici önümüzdeki günlerde sizlerden taleplerimiz ve görevlendirmelerimiz olacak.
(&vioLeta) Detaylı şekilde tekrardan görüşeceğiz, toplantımız burada sona erdi hepinize katıldığınız için teşekkür ederiz
** vioLeta, -m modunu ayarladı

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir